Nasıl Yardımcı Olabiliriz? +90 212 639 83 38

  • +90 212 639 83 38

    info@yilmazdekor.com
  • Bahçelievler

    İstanbul, 34194

BEYLİKDÜZÜ PİMAPEN TAMİRİ

İstanbul’un yeni yaşam alanı olan Beylikdüzü son derece modern yaşam imkanları sunarken, burada yaşayanlar için’de tamirat tadilat ve dekorasyon konularında çözüm hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. Özellikle bina içi ve dışı PVC sistemlerinde yaşanan hasarlarda beylikdüzü pimapen tamiri servisimiz hizmetinizdedir.

Pimapen pencere ve kapıların ayarları kullandıkça sarkma yaparak ayarları bozulmaktadır ve zamanla pencere kapılar açılıp kapanmasında büyük sorunlar yaşanmaktadır. Bu tür sorunlar yaşamamak için öncelikli olarak pimapen kapınız ve pencerenizin üzerine ağırlık yapacak eşyalar havlu çamaşır vb. gibi eşyalar koymayınız. Ağırlık yapan eşyalar kapınızın ve pencerenizin menteşelerinin bozulmasına neden olacaktır. Menteşelerin sarkma yapması durumunda pimapen kapılarınız açıp kapatırken sizlere çok büyük zorluklar çıkartacaklardır. Pvcyi kapatıp kitlendiğinde elinle kanadın kasayla birleştiği kenarlarını ite çeke hareket ettirebiliyorsan kilit mekanizması tam tutmuyordur, oynayan yere denk gelen kasadaki küçük parçayı söküp yerini biraz değiştirip tekrar vidalayabilirsin elinle hareket ettiremiyorsanız kapalı halde contaları kontrol ediniz.

Contalar kasa ve kanat arasında tam sıkıştığı halde hava kaçırıyorsa: contalar niteliğini yitirmiştir, değişmesi gerekir kapalı halde kanadı hareket ettiremiyorsun ama contalar da tam sıkışmamış: menteşede sorun vardır, sökülüp yerinin biraz değiştirip takılması gerekir. PVC pencere ayarı yapılırken oldukça dikkat edilmelidir. Şimdi sizlere bu işlem için uygulanması gereken metotları paylaşıyor olacağız. Pimapen pencere ayarlarının zaman zaman bozulduğuna şahit olabilirsiniz. Daha çok soğuk havalarda farkına varılan bir durum olarak bu ayarlamanın uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. İlk olarak PVC’lerin açılan kanat kısımlarının ayarları bozulabilir ve bu durum 2 farklı nedene bağlanabilir ve büyük sorunlar oluşturur.